Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Wildze otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w ramach Programu Biblioteki Narodowej. Priorytet 2 – zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych. Zgodnie umową 160 woluminów zostało przekazanych w depozycie do bibliotek partnerskich. „Zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Widzę to w Wildze - projekt w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne

Gminny Ośrodek Kultury otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne.

Program skierowany był do domów kultury, które gotowe są prowadzić nowatorskie działania animacyjne projektowane w oparciu o wcześniej przeprowadzoną diagnozę i poddane ewaluacji.

Głównym celem projektu było nawiązywanie stałych relacji z mieszkańcami Wilgi, odkrywanie nowych talentów i wzmacnianie potencjału społecznego co zaowocowało stworzeniem wspólnych projektów na rzecz społeczności lokalnej i przestrzeni publicznej.

Czytaj więcej: Widzę to w Wildze - projekt w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne